Seznam kandidátů do pastorační rady farnosti Mníšek pod Brdy

Termín voleb: 10.5.2015

1.

Jan Balíček

33 let, Mníšek pod Brdy, vedoucí dispečinku, redaktor motoristického časopisu, řidič autobusu

S ženou Lídou a dcerou Alžbětkou žijeme v Mníšku pod Brdy, víkendy trávíme střídavě v malé obci nedaleko Českého Krumlova.

Nabízím pomoc při organizaci akcí, obnovení farních zájezdů a výletů nejen na poutní místa.

Své případné členství v pastorační radě budu vnímat jako příležitost vyjadřovat se k otázkám týkajícím se chodu a rozvoje farnosti, nebojím se ale ani fyzické práce. Jsem přesvědčen, že i uvnitř farního společenství je třeba najít  odvahu klást si nepříjemné otázky, namísto schovávání hlavy do písku.

2.

Roman Češka

51 let, Rymaně, ekonom, spolumajitel poradenské firmy, student 3. ročníku Katolické teologické fakulty, manžel Marušky a otec Karolínky, našich dvou sboristek

Mám vizi pro naši farnost a mám vůli této vizi dát svůj čas, energii, prostředky. Chci farnost živou, radostnou, přitažlivou a vyzařující Božího Ducha. Chci, aby byla efektivně využita angažovanost, pomoc, energie a dobrá vůle co nejširšího okruhu farníků k co nejširší nabídce aktivit, které nás budou bavit, a ty, kteří stojí zatím mimo církev, inspirovat, lákat a přivádět k Bohu.

3.

Jan Krejčí

43 let, Mníšek pod Brdy, obor: informační technologie

chrámový sbor, správce farních www stránek

Sním o farnosti jako o velké rodině, kde se všichni navzájem dobře známe, sdílíme svoje radosti i starosti a platí o nás Ježíšův výrok, že „Boží království je mezi vámi.“ (Lk 17:21)

V blízké budoucnosti nás jako farnost čeká řada výzev, kterým bychom měli vyjít vstříc, inspirováni naším papežem Františkem. Časem se také budeme muset naučit být ekonomicky mnohem soběstačnější, než dnes. Při tom všem jsem připraven pomáhat.

4.

Rudolf Kučera

45 let, Jíloviště, stavební technik, řidič

Ženatý, 1 dcera

zástupce obce Trnová, kostelník v Trnové

Ve své práci v pastorační radě jsem se v minulém období zaměřoval hlavně na stavby, opravy, rekonstrukce a údržbu zeleně, v čemž bych chtěl pokračovat i nadále.

5.

Alexandra Merunková

62 let, Mníšek pod Brdy, lektorka rétoriky a komunikačních dovedností

Nabízím svou energii a zapojení všude, kde bude potřeba. Vzhledem k mým organizačním schopnostem a sociálnímu cítění to může být např. komunikace se seniory, spoluorganizace farních akcí. Pro svou dřívější novinářskou praxi nabízím pomoc při tvorbě Stop.

6.

Marcel Páter

36 let, Mníšek pod Brdy, vzděláním chemik, zaměstnáním obchodní ředitel

V Mníšku žijeme s manželkou Danielou a dětmi Esterkou, Ráchelkou, Šimonkem a Matouškem již 8 let. Rád přispěji svými zkušenostmi i časem při řešení provozních a technických záležitostí chodu farnosti, pomohu při jednání se samosprávou, úřady nebo firmami.

Rád bych, aby naše farnost byla fungujícím společenstvím otevřeným nejen farníkům, ale i všem ostatním a měla pro to dobré zázemí.

7.

Jiřina Romová

37 let, Mníšek pod Brdy, Referentka odboru vnitřních věcí na Městském úřadě v MpB

Vdaná, 3 děti

V případě, že bych byla zvolena, bych se chtěla zaměřit na pomoc s farní charitou a dále pomáhat zprostředkovávat komunikaci farnosti s městským úřadem v Mníšku pod Brdy.

8.

Martin Sedlák

42 let, Řitka, violoncellista

Ženatý, 2 děti

Program:

Pomoc při realizaci využití fary v Líšnici pro vzdělávání a výchovu dětí, a setkávání dospělých.

Pomoc při bohoslužbách jako ministrant a hudebník.