Výtvarná soutěž Skalecké kapličky 2010

Římskokatolická farnost Mníšek pod Brdy a o. s. OÁZA vyhlašují závěrečný ročník výtvarné soutěže

SKALECKÉ KAPLIČKY

Nápad na uspořádání soutěže dětských výtvarných prací s tématem výzdoby křížové cesty na Skalce se zrodil  v červenci 2000 při setkání kardinála Miloslava Vlka s občany a zastupiteli Mníšku v rámci tradiční Skalecké pouti. Rádi bychom naplnili původní záměr - uvést kapličky křížové cesty na Skalce do povědomí široké veřejnosti a později na tomto základě získat finanční prostředky, potřebné k definitivnímu vyzdobení kapliček, jak si to přál pan Karel Žofka ze Stříbrné Lhoty, který s touto myšlenkou přišel a uvedl ji v život.

Soutěž je vyhlášena pro nejširší veřejnost bez věkového omezení. Přijímají se práce vytvořené libovolnou výtvarnou technikou do velikosti 100x50 cm. Do soutěže budou zařazeny ucelené kolekce (14 zastavení křížové cesty).

Soutěžící se odevzdáním díla do soutěže vzdávají autorských práv k dílu ve prospěch dražby, jejíž výtěžek bude použit na realizaci definitivní výzdoby kapliček na Skalce.

Práce jsou přijímány na mníšecké faře – adresa: Římskokatolická farnost Mníšek pod Brdy, náměstí F. X. Svobody,
252 10 Mníšek pod Brdy –  do soboty 15. května 2010.

Vyhodnocení soutěžních prací se uskuteční v rámci výstavy, která se bude konat v budově o. s. OÁZA na farní zahradě v Mníšku pod Brdy od 29. května do 6. června 2010.

Fotokopie vítězné kolekce budou umístěny v kapličkách křížové cesty na Skalce.

Další konkrétní informace mohou zájemci získat na těchto kontaktech:

Fara Mníšek pod Brdy, tel. 318 592 619. e-mail: farnost.mnisek@centrum.cz (P. Jan Dlouhý),
OÁZA Mníšek pod Brdy o. s., tel. 728 01 06 82., e-mail: j.ptackova@volny.cz (PharmDr. Jiřina Ptáčková)
nebo v MKS Mníšek pod Brdy, tel. 318 592 280, e-mail: mks@mnisek.cz (Mgr. Jarmila Balková)