Kvě 05 2012

Školení farního webu – malá webová dílna

Publikoval/a at 0.59 pod Info

V neděli 13. května v 19 hodin se na faře uskuteční školení farního webu – malá webová dílna. Cílem setkání bude naučit se efektivně používat redakční systém WordPress, ve kterém jsou farní stránky provozovány a diskutovat o jejich vzhledu a náplni.

Základní délku školení odhaduji na hodinu až hodinu a půl, když se nevyskytnou technické problémy (jako že se určitě vyskytnou), pak můžeme se zájemci diskutovat o konkrétních problémech farních stránek a složení redakční rady webu, kterou by bylo vhodné třeba i nějakým neformálním způsobem ustanovit.

Kdo můžete, přineste si s sebou vlastní notebook, ideálně s možností bezdrátového (wifi) připojení. Kdo nemá tuto možnost, bude několik počítačů k zapůjčení. Kdo nemá wifi, ať si s sebou raději vezme síťový kabel. Svoje technické možnosti mi raději dopředu napište, abychom to mohli s předstihem pořešit.

Těším se na vaše ohlasy a hlavně účast na školení,
webmaster Jan