Pro 10 2023

Publikoval/a

• Modlitba růžence ve středu od 18 hod. na faře.
  • Adorace každý čtvrtek po mši svaté v kostele v Mníšku do 19:25 hod.
  • Pobožnost křížové cesty na Skalce každou druhou sobotu v měsíci od 14 hod.
  • Modlitby matek ve středu od 16:30 hod. na farní zahradě.
  • Modlitby v duchu Taizé na Malé Sv. Hoře nepravidelně, po ohlášení.
  • Večery chval v kostele v Mníšku – po ohlášení.
  • Biblické hodiny v úterý od 19 hod. na faře.
  • Náboženství pro školní mládež v úterý na faře v Mníšku. Od 13:45 do 14:35 hod. 1. a 2. třída.
  • Od 14:45 do 15:45 hod. 3. a 4. třída.
  • Od 15:50 do 16:50 hod. 5. a 6. třída.
  • Náboženství nejmenších v pátek od 13 hod. na faře v Mníšku.
  • Příprava na biřmování v pátek od 18:45 do 19:45 hod. na faře v Mníšku.
  • Příprava na 1. sv. přijímání dětí 1x za 14 dní v neděli od 17:30 do 19:00 hod. na faře v Mníšku.
  • Věnujte prosím pozornost nové záložce „Farní zahrada“. Pokud máte zájem využít prostor budovy na farní zahradě, příp. zahradu, podívejte se do „Kalendáře“.

4 komentáře

4 Responses k “Nástěnka”

1. Alena strobachová napsal:

Dobrý večer

Je smutné že v tomto Vànočním čase se propujčìte k tomu aby byl navzdory prosbám o pietu zrealizován ohñostroj navìc na pozemku okolo kostela. Stàla jsem opodál přesto mi oheñ a kouř létali nad hlavou a jak je vidět z přiložených fotografii blesky a kouř létají z kříže. Nejsem věřící ale toto mi připadá jako hanobení svatých symbolů. Kopii zašlu i na arcibiskupství v Praze.

Strobachová Alena

P.s. nejde mi přiložit foto zašlu na vyžádání

• Abadan napsal:

Milá paní Strobachová,

náhodně jsem se zatoulal po webu do této farnosti, protože Karel Kryl kdysi Mníšek pod Brdy zmínil. 🙂 A KK toho já mohu…. Reaguji na ohňostroj, který zmiňujete…. Já jsem zastánce toho, že i ohňostroj má své místo a zajisté nikoho neurazí a to ani pejsky a spol. A ohledně piety … s tím bych to také nespojoval. Pieta se dá vyjádřit i jinak a ne rušením ohňostrojů. Vadí mi ohňostroje a rány mimo vymezenou dobu. Pokud je ohňostroj připravovaný a konaný jak má být, nevidím problém. Nevím co si představit pod tím, že blesky a kouř létají z kříže jak uvádíte a pak že kopii odesíláte na arcibiskupství v Praze…. A co myslíte že s tím budou dělat? Pošlou na farnost balení prskavek? 🙂 Uvádíte, že nejste věřící a jedním dechem uvádíte hanobení svatých symbolů. Zkuste někdy vzít za kliku kostela a najít Krista IN-NATURA. A mimochodem, 30.12. není už příliš vánoční čas… Přeji Vám hezký den a farnosti aby jen vzkvétala v přátelství a Boží milosti!

2. Hana Schulzová napsal:

Dobrý den pane faráři a krásný předvánoční čas,
    ve čtvrtek 21.12. jsem byla na předvánočním setkání ZŠ Líšnice v kostele v Líšnici. Četl jste na úvod povídku, která se dotkla mého srdce. Jsem už babička 6ti vnoučat a má mladší dcera zažívá situaci, kterou povídka popisuje.
    Dovoluji si poprosit o informaci, kde je text povídky k dispozici, případně, zda je možné poslat povídku na můj mail. Ráda bych ji vnoučatům připomněla. Samozřejmě v dobrém . . .
    Moc děkuji a přeji Vám požehnané Vánoce. Hana Schulzová

3. Lucie Sychrová napsal:

modlitby matek jsou od 16:30, více info 737304326