Srp 30 2014

Noc žalmů 2014

Publikoval/a at 23.40 pod Noc žalmů

Farní kostel Svatého  Václava v Mníšku pod Brdy – 12.9.2014, 19:30-13.9.2014, kolem  02:30

Milí přátelé,

rádi bychom Vás znovu po roce pozvali ke společnému předčítáním žalmů.

Četbu žalmů  v nočním bdění zamýšlíme tentokrát  jako prosbu za obrácení: každého z nás,  našeho města,  našeho národa,  našeho světa.

Jako čas  předčítání volíme  opět období Svátku  Povýšení  Svatého Kříže (14.září). Po tomto dni  pak následuje  svátek  Panny Marie Bolestné.

Strukturu předčítání  ponecháváme stejnou jako v minulých letech. V letošním roce budeme číst z textů Jeruzalémské Bible. Doba, kterou  strávíme při bdění, je na zvážení a možnostech každého z nás, není nutné  účastnit se celého předčítání.

Plánovaný rozvrh recitací žalmů je uveden níže. Prosíme, abyste  si vybrali žalmy, které byste rádi  recitovali a  zapsali  se do  příslušné kolonky nebo nahlásili  číslo žalmu na mailovou adresu: krejci.jan@centrum.cz, radka@safar.info.

Bloky žalmů jsou proloženy krátkými pauzami s hudbou.

V důvěře,  že  budeme moci ve společné modlitbě předložit Bohu životy naše, našich rodin, naší farnosti, celé země a světa.

Radka Šafářová a Jan Krejčí

Rozpis jednotlivých žalmů a on-line registrace

On-line registrace – chci se zapsat do tabulky