Zář 09 2018

Farní kostel svatého  Václava v Mníšku pod Brdy
pátek 14.9.2018,19:30 – sobota 15.9.2018,02:30

Milí přátelé.

Rádi vás opět po roce, v období Svátku  Povýšení  Svatého Kříže a za ním následujícího svátku Panny Marie Bolestné, zveme ke společnému  předčítání žalmů.

Četbu žalmů v letošním roce zamýšlíme jako společnou kající modlitbu a prosbu za obrácení každého z nás, našich rodin, společenství, našeho národa, celého světa.

Strukturu předčítání ponecháváme nezměněnou. Doba, kterou  strávíme při bdění, je na zvážení a možnostech každého z nás,  není nutné  účastnit se celého předčítání.

Plánovaný rozvrh recitací žalmů je na farních stránkách a na vývěsce v kostele. Prosíme, abyste  si vybrali žalmy, které byste rádi  recitovali nebo zpívali a zapsali se do příslušné kolonky v kostele nebo nahlásili na mailovou adresu radka@safar.info. Ke čtení je možné přijít i přímo do kostela bez předchozího ohlášení.

Bloky žalmů jsou proloženy  krátkými „vyrovnávacími“ pauzami s hudbou, kterou vybere Maja Mašková.

Spravedlností našeho Boha je  milosrdenství Otce.

V upřímné lítosti za spáchané zlo (jak jsme kdo schopni zlo rozpoznat), v důvěře v Boží milosrdenství a v pevné víře v  proměňující Boží moc pojďme se sklonit ve svých srdcích.

Radka Šafářová

Rozpis jednotlivých žalmů a on-line registrace

On-line registracechci se zapsat do tabulky
(tabulka níže je pouze zobrazení, úpravy lze provést pouze přes odkaz)