Bře 16 2020

Slovo úvodem

Publikoval/a at 11.00 pod Info

Milí přátelé,

vítám vás na webové stránce farnosti.

V souvislosti s nouzovým stavem, vyhlášeným dne 12. 3. 2020 Vládou ČR, kdy byl omezen počet účastníků shromáždění, včetně náboženských na 30 osob, a dále zákazem volného pohybu osob, kromě cest nezbytně nutných, od 16. 3. 2020, se prakticky ruší veřejné bohoslužby a další církevní akce. Toto opatření je zcela mimořádné, a vyžaduje si tedy mimořádná řešení. Všichni věřící jsou z tohoto důvodu do odvolání dispensováni od fyzické účasti na nedělních bohoslužbách. Bohoslužby je možné sledovat ve sdělovacích prostředcích a den Páně slavit v rodinném kruhu. Zůstává zachována možnost individuálního přijetí svátostí v kostelích, které zůstanou v rámci možností otevřeny. Vyzýváme k zachování klidu, k připravenosti pomoci potřebným, a především k modlitbě.

Připojme se k těm, kteří se už začali spojovat každý večer ve 20 hodin v modlitbě za ukončení epidemie, za všechny nemocné a jejich ošetřovatele, za ty, kdo v současné tíživé situaci rozhodují o osudech lidí, za překonání strachu, za pomoc pro všechny zasažené, za odpuštění hříchů i usmíření Boha, za to, abychom byli opravdovými křesťany, kteří nejen věří v život věčný, ale také s ním počítají, abychom byli svědky a prostředníky Boží lásky. Společná modlitba je nejsilnější zbraní, kterou máme.

P. Jan

2 komentáře

2 komentáře k “Slovo úvodem”

1. Majka Sv. napsal:

Nevím, jak dlouho tyto stránky fungují. Farnost Mníšek pod Brdy jsem vyhledala poprvé, abych se dozvěděla pořad bohoslužeb a někdy (třeba zítra nebo příští týden ve všední den) se do Mníšku vypravila. Jsem ráda, že jsem tam všechno potřebné našla. Ať Pán žehná všem, kdo v Mníšku přebývají! Majka Světničková

2. Jaromir M napsal:

Ted jsem zjistil, jake mame pekne funkcni stranky, gratuluji obema Jenum.