Říj 31 2020

Slovo úvodem

Publikoval/a at 10.00 pod Info

Milí přátelé,

vítám vás na webové stránce farnosti.

Dne 22. 10. vstoupilo v platnost nové Usnesení Vlády ČR. Mělo by platit do 20. 11.  Podle tohoto Usnesení mohou pobývat na veřejně přístupných místech nejvýše 2 osoby, s výjimkou členů domácnosti či zaměstnanců vykonávajících práci pro stejného zaměstnavatele. Z toho vyplývá, že není možné mít mši sv. ani pro dosud možných 6 osob. Na případné veřejné bohoslužbě může tedy být pouze celebrant (kněz) + max. 1 osoba (+ pochopitelně ti, kteří zajišťují bohoslužbu nebo příp. její přenos). Svatby nebo pohřbu se nemůže účastnit více než 10 osob.

Dle přání biskupů mají být kněží k dispozici pro individuální duchovní péči, zajistit otevření kostelů pro soukromou modlitbu všude, kde je to možné, a posloužit svátostmi jednotlivcům.

Rodičům je doporučena stránka V karanténě https://deti.vira.cz/v-karantene.

Věřící jsou vyzýváni, aby se modlili, adorovali, přijímali svátosti. Fyzickou neúčast na bohoslužbách je možné v této době nahradit sledováním živých přenosů mší svatých v TV Noe, ČT 2, na dalších online kanálech (např. ze Svaté Hory), či z Rádia Proglas.

Modleme se, zejména růženec (společně za ukončení pandemie denně ve 20 hod.), za nemocné a za skončení koronavirové nákazy.

O dušičkových odpustcích a modlitbách za zemřelé čtěte prosím nástěnku.

Přeji vám, přátelé, požehnaný čas, Boží milost, světlo Ducha svatého a pevné zdraví. Jsem vám k dispozici.

P. Jan

2 komentáře

2 komentáře k “Slovo úvodem”

  1. Majka Sv. napsal:

    Nevím, jak dlouho tyto stránky fungují. Farnost Mníšek pod Brdy jsem vyhledala poprvé, abych se dozvěděla pořad bohoslužeb a někdy (třeba zítra nebo příští týden ve všední den) se do Mníšku vypravila. Jsem ráda, že jsem tam všechno potřebné našla. Ať Pán žehná všem, kdo v Mníšku přebývají! Majka Světničková

  2. Jaromir M napsal:

    Ted jsem zjistil, jake mame pekne funkcni stranky, gratuluji obema Jenum.

Napsat komentář

*