Bře 31 2021

Výjimka ze zákazu vycházení na velikonoční bohoslužby

Publikoval/a at 20.03 pod Info

Vláda ČR 26. března vydala usnesení, kterým uděluje výjimku ze zákazu vycházení na velikonoční bohoslužby na dny 1. dubna 2021 (Zelený čtvrtek), 2.dubna 2021 (Velký pátek) a 3. dubna 2021 (Bílá sobota – Velikonoční vigilie). Za účelem návštěvy bohoslužby je možné vycházet v tyto dny až do 23.59 hodin.

Usnesení Vlády ČR č. 315 o změně krizových opatření uděluje výjimku ze zákazu vycházení na Velikonoce v následujícím znění :

II. mění usnesení vlády ze dne 18. března 2021 č. 299, vyhlášené pod č. 134/2021 Sb., tak, že v bodu III/1 se za písmeno e) vkládá nové písmeno f), které zní:
„f) cest na shromáždění pořádané církví nebo náboženskou společností a účasti na něm ve dnech 1. až 3. dubna 2021 vždy v čase od 21:00 hod. do 23:59 hod.,“. Dosavadní písmena f) a g) se označují jako písmena g) a h).

I nadále platí pro účast na bohoslužbách tato opatření:

• Není možné z důvodu účasti na bohoslužbě překročit hranice okresu, ve kterém má osoba trvalý pobyt.
  • Počet přítomných osob je omezen na 10 % kapacity míst k sezení v místě konání bohoslužby.
  • Přítomní musí mezi sebou dodržovat rozestupy alespoň 2 metry mezi sedícími v jedné řadě, s výjimkou členů jedné domácnosti. Není tedy třeba dodržovat rozestup od osob sedících před a za vámi.
  • Během bohoslužby platí povinnost mít nasazený respirátor či jiný ochranný prostředek bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 95% (třída FFP2 / KN 95) či chirurgickou roušku. Látkové roušky, šály či šátky nejsou nadále považovány za dostatečnou ochranu.
  • Během bohoslužeb je zakázán hromadný zpěv farníků. Zpěváci či sbor musí být případně ve stavebně odděleném prostoru či např. na kůru.
  • Rovněž nesmí docházet k podávání rukou během pozdravení pokoje.

Celý text usnesení Vlády ČR č. 315, kterým se také prodlužuje nouzový stav do 11. dubna 2021 naleznete zde.

Článek je převzatý z webu https://www.cirkev.cz/, autor Monika Klimentová