Čvn 15 2021

Vysvěcení kaple sv. Ludmily v Zahořanech a veřejná sbírka

Publikoval/a at 13.50 pod Info,Pouť

V sobotu 11. září 2021 v 10:00 hod. proběhne slavnostní vysvěcení kaple v Zahořanech. Již několik let se snažíme spolu s pamětníky a historiky dohledat písemný záznam o výstavbě naší kapličky. Bohužel se to nepodařilo, nicméně dnes víme, že kaplička byla postavena s největší pravděpodobností někdy kolem roku 1921 a tudíž letos oslaví 100-leté výročí. V letošním roce oslavíme také 1.100 let od mučednické smrti svaté Ludmily a babičky svatého Václava, patrona českého státu.

Mši svatou bude celebrovat emeritní biskup Arcibiskupství Pražského Mons. Karel Herbst. Jelikož je akce zařazena do programu celorepublikových oslav u příležitosti 1.100 výročí úmrtí svaté Ludmily, lze očekávat příjezd poutníků z celé republiky. Více informací o oslavách naleznete zde: https://www.svataludmila.cz/akce/vysveceni-kaple-sv-ludmily-v-zahoranech

Vzhledem k významu akce jsme se rozhodli uspořádat veřejnou sbírku za účelem pořízení nové oltářní ikony svaté Ludmily do naší kapličky a její dřevěné sochy jako patronky obce, která bude umístěna vedle pamětní lípy nedaleko vodojemu.

Své příspěvky můžete zasílat do konce září 2021 na transparentní účet obce, vedený u KB pod číslem: 123-4341720207/0100.

Odkaz na video tvorby ikony na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=wXb6NQOrJRo
Více zde: https://www.kb.cz/cs/transparentni-ucty/123-4341720207

Děkujeme všem dárcům a přejeme jim požehnané a pokojné dny.

Jménem farníků z Mníšku a okolí
David Horyna

Zatím nejsou žádné komentáře

Napsat komentář

*