Led 13 2023

Světlo pro Ukrajinu

Publikoval/a at 14.10 pod Info

 

 

 

Milí přátelé,

naše farnost se připojuje k aktivitě, která si klade za cíl alespoň trochu pomoci ukrajinským vojákům a civilistům, kteří musejí dlouhodobě bojovat se zimou a vlhkem. Jedná se o sběr materiálu na tzv. zákopové svíčky.

Zákopová svíčka je jednoduchý ruční výrobek. Stačí plechovka od jídla, karton a parafín. Dokáže svítit několik hodin a dá se na ní ohřát nejenom jídlo. Je to prostředek, který je vojákům v zákopech i civilistům v rozbitých domech velkou pomocí.

Uprchlíci z Ukrajiny po celé ČR pomáhají s výrobou těchto svíček, ale potřebují k tomu materiál, který nejsou schopni vlastními silami nasbírat. Pokud máte doma kulaté malé plechovky (od rybiček, hrášku, kukuřice, oliv, aj.) a jakékoliv nedopálené svíčky, prosím, přineste je do krabice umístěné v předsíni kostela. Nashromážděný materiál předáme dobrovolníkům k výrobě zákopových svíček, které pak poputují na Ukrajinu. Tato drobná pomoc může přinést trochu světla, tepla a naděje těžce zkoušené UKrajině.

Zatím nejsou žádné komentáře

Napsat komentář

*